Microsoft Excel

Microsoft Excel Mac için Ücretsiz İndirin

Excel ile verilerinizin potansiyelini ortaya çıkarın.

4.2/5 (11 Oys)
791 MB
- ✔ En sonuncu - Duruşma
Microsoft Excel Özellikler ve İndirme Bağlantıları

İndirmek Microsoft Excel 2016 Mac için

Verimli analiz ve görselleştirme için nihai elektronik tablo aracı olan Microsoft Excel ile verilerin gücünü açığa çıkarın.

İndirme Boyutu 791 MB
Sürüm 2016
Lisans Duruşma
İşletim sistemi
Mac
Geliştirici Microsoft

Microsoft Excel, düzenlemenize yardımcı olabilecek güçlü bir araçtır, verileri kolaylıkla analiz edin ve görselleştirin. önemli bir yazılımdır ihtiyaç duyan birçok işletme, öğrenci ve profesyonel için program verilerle çalışmak için. Bu kılavuzda ihtiyacınız olan her şeyi ele alacağız temel özelliklerinden ileri düzeye kadar Mac için Excel hakkında bilgi sahibi olmak işlevler.

Mac için Excel'e Başlarken

Mac için Excel'i kullanmaya başlamadan önce şunları yapmanız önemlidir: yazılımın temellerini anlayın. Mac için Excel bir Windows karşılığına benzer kullanıcı dostu arayüz. Yeni e-tablolar oluşturabilir, mevcut olanları açabilir ve yalnızca birkaç tıklamayla çalışın.

Başlamak için Mac için Excel'i başlatın ve "Boş Çalışma Kitabı"nı seçin Yeni bir e-tablo oluşturmak için. Mevcut bir dosyayı şu şekilde de açabilirsiniz: "Diğer Çalışma Kitaplarını Aç" seçeneğine tıklayın ve dosyanızdan dosyayı seçin. bilgisayar. Mac için Excel, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli dosya biçimlerini destekler: XLS, XLSX, CSV ve TXT.

Mac için Excel'in Temel Özellikleri

Mac için Excel, yardımcı olabilecek bir dizi temel özelliğe sahiptir. verileri etkili bir şekilde yönetir ve analiz edersiniz.

İşte ihtiyacınız olan en önemli özelliklerden bazıları bilmek:

Formüller ve İşlevler

Mac için Excel, çok çeşitli yerleşik formüllere sahiptir ve karmaşık hesaplamalar yapmak için kullanabileceğiniz işlevler. Bunlar SUM, AVERAGE, MAX, MIN, COUNT ve daha fazlasını içerir.

Çizelgeler ve Grafikler

Mac için Excel, çeşitli çizelgeler ve grafikler oluşturmanıza olanak tanır. verilerinizi görselleştirin. Çeşitli grafik türleri arasından seçim yapabilirsiniz, çubuk grafikler, pasta grafikler, çizgi grafikler ve daha fazlası dahil.

Koşullu Biçimlendirme

Koşullu biçimlendirme ile belirli hücreleri vurgulayabilirsiniz belirli koşullara dayanmaktadır. Bu, eğilimleri belirlemenize yardımcı olabilir ve verilerinizdeki kalıpları daha kolay hale getirir.

Power Pivot

PivotTable'lar, özetlemenize yardımcı olabilecek güçlü bir araçtır. karmaşık veri kümelerini analiz eder ve sunar. Gruplandırmanıza izin verirler ve verileri çeşitli kriterlere göre filtreleyerek analiz etmeyi kolaylaştırır büyük veri kümeleri.

Mac için Excel'in Gelişmiş Özellikleri

Mac için Excel ayrıca size yardımcı olabilecek birçok gelişmiş özelliğe sahiptir. veri analizinizi bir sonraki seviyeye taşıyın.

İşte en önemli gelişmiş özelliklerden bazıları bilmeniz gerekenler:

Makrolar

Makrolar, yinelenen görevleri otomatikleştiren bir dizi talimattır Excel'de. Makrolarla zamandan tasarruf edebilir ve riskleri azaltabilirsiniz. veri analizinizdeki hatalar.

Çözücü

Solver, karmaşık sorunları çözmenize olanak sağlayan bir Excel eklentisidir. optimizasyon problemleri. için en iyi çözümü bulmanıza yardımcı olabilir. belirli kısıtlamalara dayalı belirli bir sorun.

Power Query

Power Query, bir veri bağlantısı ve dönüştürme aracıdır. çeşitli kaynaklardan verileri içe aktarmanıza, dönüştürmenize ve birleştirmenize olanak tanır. kaynaklar. Verilerinizi hızlı bir şekilde temizlemenize ve dönüştürmenize yardımcı olabilir ve kolayca.

Power Pivot

Power Pivot, oluşturmanıza olanak tanıyan bir veri modelleme aracıdır. Excel'de karmaşık veri modelleri. Büyük verileri analiz etmenize yardımcı olabilir ayarlar ve karmaşık hesaplamalar oluşturur.

Sonuç

Mac için Excel, düzenlemenize yardımcı olabilecek güçlü bir araçtır, verileri kolaylıkla analiz edin ve görselleştirin. Bu kılavuzda ele aldık Mac için Excel hakkında temelden bilmeniz gereken her şey özelliklerden gelişmiş işlevlere. Mac için Excel kullanarak, üretkenliğinizi artırabilir ve verileriniz hakkında bilgi edinebilir

Editör
Onur Çetin

Onur Çetin, Filepedia.net'te başarılı bir Türkçe çevirmen olarak çalışırken, güçlü dil bilgisi ve kültürel farkındalığıyla Türkçe metinleri dünya çapında kullanıcıların anlayabileceği şekilde sunar. İ..