WAV To MP3

WAV To MP3 Windows PC için indirin

WAV'ı zahmetsizce ve hızlı bir şekilde MP3'e dönüştürün.

4.6/5 (10 Oys)
14.62 MB
- ✔ En sonuncu - Özgür
WAV To MP3 Özellikler ve İndirme Bağlantıları

İndirmek WAV To MP3 3.2 pencereler için

Büyük WAV dosyalarının sizi yavaşlatmasına izin vermeyin - WAV'dan MP3'e dönüştürücümüz, kaliteden ödün vermeden veya zaman kaybetmeden ses dosyalarınızı sıkıştırmayı ve dönüştürmeyi kolaylaştırır. Şimdi dene!

İndirme Boyutu 14.62 MB
Sürüm 3.2
Lisans Özgür
İşletim sistemi
pencereler
Geliştirici WAV To MP3
Gereksinimler
• Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10
• 32-bit or 64-bit processor
• 512 MB RAM
• 10 MB free disk space

Ses dosyalarını WAV'dan MP3 formatına dönüştürmek, zorlu bir görev, özellikle de doğru bilgiye sahip değilseniz kullanılacak araçlar. Bu yazıda, adım adım bir kılavuz sağlayacağız WAV dosyalarının MP3 formatına nasıl dönüştürüleceği hakkında.

Rehberimiz, bu testi tamamlamak için bilmeniz gereken her şeyi kapsayacaktır. kullanmanız gereken araçlardan, uygulamanız gereken ayarlar.

WAV'ı Neden MP3'e Dönüştürmelisiniz?

WAV dosyalarını MP3'e dönüştürme işlemine geçmeden önce biçimindeyse, önce bunu neden yapmak isteyebileceğinizi anlayalım. dalga dosyaların boyutu genellikle MP3 dosyalarından daha büyüktür, bu da onları daha küçük yapar depolama ve paylaşım için uygun.

Öte yandan, MP3 dosyaları sıkıştırılmış ses dosyalarıdır. yüksek kaliteli sesi korurken daha az yer kaplar. Ses dosyalarınızı WAV'dan MP3 formatına dönüştürmek sizi kurtaracak depolama alanı ve ses dosyalarınızı paylaşmayı kolaylaştırın diğerleri.

 WAV'ı MP3'e Nasıl Dönüştürürüz?

Ses dosyalarınızı WAV'dan MP3 formatına dönüştürmek için şunları yapacaksınız: bir dönüştürme aracı kullanmanız gerekir. Birçok dönüştürme aracı var çevrimiçi olarak mevcuttur, ancak adı verilen ücretsiz aracı kullanmanızı öneririz. "Cesaret". Audacity, kullanıcı dostu bir ses editörüdür. ses dosyalarınızı kolayca farklı biçimlere dönüştürebilirsiniz.

1. Adım: Audacity'yi İndirin ve Kurun

İlk adım, Audacity'yi indirip kurmaktır. Yapabilirsiniz Audacity'yi resmi web sitesinden ücretsiz olarak indirin (https://www.audacityteam.org/download/). Yazılımı indirdikten sonra bilgisayarınıza kurun sağlanan talimatları uygulayın.

2. Adım: WAV Dosyanızı İçe Aktarın

Audacity'yi kurduktan sonra, yazılımı başlatın ve tıklayın WAV dosyanızı içe aktarmak için "Dosya" > "Aç". Alternatif olarak, WAV dosyanızı sürükleyip Audacity penceresine bırakın.

3. Adım: Ses Parçanızı Seçin

WAV dosyanızı içe aktardığınızda, şu dalga biçimini göreceksiniz: ses parçası. "Düzenle"ye tıklayarak parçanın tamamını seçin > "Seç" > "Tümü".

4. Adım: MP3 Ayarlarını Uygulayın

Sonra, dışa aktarma menüsünü açmak için "Dosya" > "Dışa Aktar"ı tıklayın. "Kayıt türü" açılır menüsünden "MP3 Dosyaları"nı seçin. Olacaksın dahil olmak üzere MP3 ayarlarınızı yapabileceğiniz bir pencere görün. bit hızı ve kalitesi. 128kbps bit hızı kullanmanızı öneririz ve optimum sonuçlar için 5 veya 6 kalite.

5. Adım: Dosyanızı Dışa Aktarın

MP3 ayarlarınızı yaptıktan sonra, dışa aktarmak için "Kaydet"i tıklayın. dosya. Audacity daha sonra WAV dosyanızı MP3 formatına dönüştürür ve bilgisayarınıza kaydedilmiş yeni bir MP3 dosyanız olacak.

Sonuç

Ses dosyalarını WAV'dan MP3 formatına dönüştürmek çok önemlidir birçok insanın düzenli olarak yapması gereken görev. Bu yazıda, biz WAV dosyalarının nasıl dönüştürüleceğine ilişkin adım adım bir kılavuz sağladık. Ücretsiz ses düzenleyici Audacity kullanılarak MP3 formatı. bizi takip ederek rehber, ses dosyalarınızı kolayca MP3 formatına dönüştürebilir, size depolama alanı kazandırır ve sesinizi paylaşmayı kolaylaştırır dosyaları başkalarıyla paylaşın.

 

Editör
Zeynep Yılmaz

Filepedia.net'te Türkçe çevirmen olarak görev alan Zeynep Yılmaz, dildeki incelikleri anlayarak çeşitli kaynakları çevirir ve global kullanıcılara sunar. Yüksek motivasyonu ve dikkatli çalışma anlayış..